15.7.2018 o

  • Příští neděli budou bohoslužby v Mořkově a Hodslavicích, sloužit při nich bude s. kurátorka. Další neděli 29. července bude sloužit v Mořkově a Hodslavicích s. farářka Mária Jenčová, která také vykoná křest Josefa Sulovského.
  • Děkuji všem brigádníkům, kteří pomohli s pracemi v kostele v pátek a sobotu. Byla odstraněna podlaha na kruchtě. Také byl vybourán prostor pro nové vestavěné skříně, které budou instalovány tam, kde byly původně dvě vitríny a mezi nimi nepoužívané dveře.
  • Práce v kostele se na chvíli plánovaně zastavily. Kolem obvodových zdí byly vykopána a instalovány vzduchové kanálky, které mají zabránit vlhkosti. Kanálky byly posléze zabetonovány a nyní musí dozrát beton. Tento týden by měl nastoupit elektrikář, aby se následně mohly zhotovit sanační omítky a také mohly vyzrát.
  • Pokud jde o finance, tak od synodní rady máme půjčen 1 milion korun, od obcí našeho sboru jsme obdrželi 545.000 Kč, na transparentní účet jsme obdrželi dary ve výši zhruba 400.000 Kč. Další zhruba 1 milion korun máme na sborovém účtu. K dokončení nutných prací v interiéru však potřebujeme ještě nejméně zase 1 milion korun. Věřím, že se nám tato částka podaří ještě vybrat. Jinak by to znamenalo, že ne všechny práce v kostele bychom letos v kostele dokončili, což by bylo samozřejmě škoda.